Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
03.12.2022

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından, Türkiye’yi yetenek merkezi haline getirmek için ihtiyaç duyulan yenilikçi insan kaynakları uygulamalarını şekillendirmeye ve ülkenin ihtiyacı olan milli bir yetenek yönetimi modeli oluşturmaya yönelik uluslararası “İstanbul İnsan Kaynakları Forumu”, 5-6 Aralık 2022’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Özel sektör ve kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, akademi camiası, uluslararası örgütlerin temsilcileri ve insan kaynakları profesyonellerini, uluslararası düzeyde bir araya getirerek tecrübe paylaşımına imkân sunacak Forumun teması “yeni yüzyılın yetenek merkezi (talent hub of the new century)” olarak belirlenmiştir.

İlgili tüm kesimleri ilk kez bir araya getirecek Forum, kamu ve iş dünyasının paylaşacağı ortak bir kültür oluşturmayı amaçlamaktadır. Böylece, katılımcıların dünyada ve ülkemizde başarısı kanıtlanmış insan kaynakları uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmaları, güncel konulara dair farkındalık geliştirmeleri ve profesyonel iletişim ağından istifade ederek yetkinlik kazanmaları hedeflenmektedir.

20’den Fazla Ülkeden 3 Bin Katılımcı Forum’da Buluşacak

20’den fazla ülkeden yaklaşık 3 bin katılımcıyı bir araya getirecek ve iki gün sürecek Forum’da, insan kaynağı planlama ve yeteneğin keşfinden, veriye dayalı insan kaynakları yönetimine kadar yetenek yönetimi modelinin her bir aşaması, Ofis tarafından geliştirilen ve etkin olarak kullanılan araç ve yöntemlerle desteklenerek ele alınacaktır.

Forumda, “Türk Devletleri Teşkilatı e-insan Çalıştayı”, “Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) İnsan Kaynakları Uygulamaları Çalıştayı” ve üniversite kariyer merkezlerinin ve yerel yönetimlerin kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik toplantılar düzenlenecektir. Ayrıca, kadın liderlerin deneyimleri ve günümüzde yetenek hareketliliği gibi güncel konular da ilgili tarafların katılımı ile değerlendirilecektir.

“Paydaşlar Geri Bildirim Toplantısı” ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi; tüm tarafların gündemlerine ilişkin görüş ve önerilerini alarak, ortak bir iklimin oluşmasına aracılık edecektir. İlerleyen günlerde bir sonuç bildirgesi hazırlanarak ilgili taraflar ile paylaşılacaktır.

Forum, Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nun konseri ile sona erecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İstanbul İnsan Kaynakları Forumu programına https://istanbulhrforum.org adresinden ulaşılabilir.

03.12.2022
Tüm Haberler
Diğer Haberler