Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

İnsan kaynağını çağın koşullarına göre yönlendirebilecek dünyaca kabul görmüş insan kaynakları yöneticileri yetiştirmeyi amaçlayan lisansüstü programdır. Program tezli ve tezsiz yüksek lisans olmak üzere iki farklı şekilde Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde yürütülmektedir.

Ülkemiz ve Türk Devletleri başta olmak üzere tüm dünyada iş hayatında, akademide ve projelerde çalışacak geleceğin İnsan Kaynakları Yöneticilerinin yetiştirilmesi, üniversite-sanayi ortaklığıyla projelerin geliştirilmesi ve özel sektör ile iş birliğinin güçlendirilmesi temel amaçlardır.

İnsan Kaynakları alanında çalışmak isteyen tüm lisans programı mezunları başvuru yapabilir. Programa başvuru yapmak isteyen uluslararası öğrencilerin Yükseköğretim Kurumu tarafından denkliği tanınan Üniversitelerden lisans diplomasına ve B1 düzeyinde Türkçe Yeterlilik Belgesine sahip olması gerekmektedir. Dil belgesine sahip olmayan adaylara ise Türkçe hazırlık sınıflarında eğitim imkanı sağlanacaktır. 

Adayların lisans not ortalamasının 2,5’tan yüksek ve ALES puanının en az 65 ya da GRE sınavının sayısal bölümünden en az 652 (yeni sistemde en az 152) puana sahip olması gerekmektedir. 

Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans programı ile ilgili detaylı bilgi edinmek için soru, talep ve görüşlerinizi ikyukseklisans@cbiko.gov.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans Programı için tıklayınız.